Adrasan Tekne Turu
Adrasan’dan her sabah Suluada ve koylara tekne turu var. Günübirlik olan bu turlarda öğlen yemeği teknede yeniyor ve gün boyunca farklı koylarda molalar verilerek denize doymanız sağlanıyor.. Adrasan tekne turu bu bölgede tatil yapanların mutlaka katılmasını tavsiye edeceğimiz bir aktivite.

Adrasan Suluada son yıllarda popüler olan ülkemizin cennet köşelerinden birisi. Ada da küçük bir tatlı su kaynağı olduğu için ismi Suluada konmuş, Adrasan’dan tekneyle 45 dk – 1 saat kadar süren Antalya’nın batısında küçük bir ada. Türkiye’nin Maldivleri olarak anılmakta, her ne kadar bu benzetme Salda Gölü için yapılıyor olsa bile aldırış etmeyin, Salda Gölü’nü de gördük, öyle anam anam bir durumu yok, 100-150 metrelik beyaz bir kumsaldan ibaret memleketin çok sayıda gölünden birisi. Elbette güzel, görülmeye değer ama Suluada ile kıyas yapmak haksızlık olur.

Uzun yıllardır Adrasan’dan tekne turu yapmaktayız ve son 2-3 yıla kadar ağırlıklı olarak koylara giderdik. Korsan Koyu, Ceneviz Koyu, Akseki Koyu ve dahası ama son 2-3 yıldır talepler Suluada yönünde ve artık neredeyse tüm Adrasan tekne turu organizasyonları bu güzergaha yöneldi.

Suluada’yı bu kadar gözde yapan aşırı temiz denizi ve farklı tondaki kumsalıdır. Adaya adım attığınız andan itibaren kendinizi farklı bir dünyada gibi hissediyorsunuz. Her gün Suluada’ya tekne turu yaptığımız halde her gün aynı heyecanı yaşadığımızı belirtmeliyiz.Suluada tekne turu sabah Adrasan’dan hareketle başlıyor ve akşam üzeri dönülüyor. Günübirlik yani ama bir gün içinde sosyal medyada paylaşacağınız yüzlerce fotoğraf telefonunuzun arşivinde tbt için bekliyor oluyor 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*